Právě jste se rozhodli, že budete rekonstruovat svou koupelnu nebo byt a nevíte jak začít a jaké s tím budete mít starosti. Tímto článkem Vás chceme ve stručnosti seznámit s důležitými aspekty, které je třeba zvážit před konečným rozhodnutím, že se do rekonstrukce opravdu pustíte.

1. Na počátku si velmi dobře promyslete, co od nového domova očekáváte a co by měly nově upravené prostory splňovat ve výhledu alespoň 10ti let. Zejména je vhodné důkladně promyslet stupeň vybavení bytu a sociálního zařízení. Podle zkušeností v dnešní době zákazníci hledají bydlení, které by svým komfortem odpovídalo ceně. Nebojí se investovat do nadstandardního interiérového vybavení, a to i v případě, že by překročili plánované investice. Přesto je vhodné učinit si představu o cenových relacích v této oblasti předem. Prodejní ceny obkladů, dlažeb, sanitárního a dalšího vybavení bytu včetně případného nadstandardního zboží najdete na internetových stránkách příslušných dodavatelů. /V rámci připravované sekce Poptávky/Nabídky najdete přímé odkazy u jednotlivých typů  výrobků/

2. Poté si rozmyslete, zda budete rekonstrukci realizovat svépomocí, nebo jako stavbu na klíč.
Stavba svépomocí je charakteristická především tím, že stavebník se musí postarat o zajištění celé rekonstrukce sám, od vydávání různých povolení a vyjádření, zajištění projektové dokumentace ke stavebnímu povolení, shánění a výběr jednotlivých řemesel a jejich koordinaci, nákup obkladů, dlažeb a dalšího vybavení bytu až po závěrečnou kolaudaci. Stavba svépomocí je tedy časově mnohem náročnější. V případě, že investor nemá stavební vzdělání, měl by si najmout stavební dozor, který bude dohlížet na správnost technologických postupů při provádění jednotlivých prací v průběhu rekonstrukce.

Oproti tomu stavba na klíč, kterou nabízí i naše společnost, zahrnuje kompletní servis, od zpracování projektové dokumentace až po žádost o vydání kolaudačního rozhodnutí. Rekonstrukci na klíč upřednostňují zejména zákazníci, kteří oceňují časovou i finanční úsporu. Zákazník si vybere jednoho dodavatele a s ním uzavře smlouvu o dílo na celou stavbu, včetně specializovaných profesí. Výhodou je samozřejmě položkově vykalkulovaná cena, která se opírá o podrobně specifikovaný rozsah prací, dodávek a vybavení koupelny nebo bytu a přesný termín zahájení a dokončení díla. Případné reklamace jsou pak řešeny u jednoho jediného dodavatele.

3. V neposlední řadě důkladně zvažte způsob financování. Přehled o možnostech financování rekonstrukce si učiníte na internetových stránkách kterékoliv banky nebo finanční společnosti.

Pokud potřebujete s čímkoli poradit, neváhejte a využijte náš kontaktní formulář nebo zatelefonujte. Pokusíme se zodpovědět všechny Vaše dotazy.


Aktuality

Vyřezání otvoru do nosného panelu

Uvažujete-li o rekonstrukci celého panelového bytu a chcete vyřešit jeho novou dispozici, nemusíte se obávat ani toho, že panel mezi místnost.. ... více(c) 2004 - 2021 STAPOS PRAHA - rekonstrukce bytu, domu, rekonstrukce bytového jádra - koupelen | Webdesign ABweb.cz